لزوم توجه به کسب و کار نوین در پس کرانه بندر جدید بوشهر

به گزارش خبرنگار اعزامی گروه اقتصادی فارس به بوشهر، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی که امروز به همراه رئیس‌جمهور و برخی اعضای هیأت دولت به بوشهر سفر کرده است، در حاشیه افتتاح دو پروژه در بندر بوشهر، در محل سالن اجتماعات اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر بیان داشت: بندر بوشهر همواره در ذهن مردم ایران و تاریخ این کشور جاودانه است و ظرفیت مبارزه با استعمار و استقلال طلبی و دفاع از کیان ملت در این سرزمین زبان‌زد است. بنابراین زیبنده در اختیار داشتن بهترین‌هاست.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: دسترسی به بندر و کمبود پس کرانه مانع توسعه بندر بوشهر می‌شد، اما امروز با افتتاح جزیره نگین و تکمیل راه دسترسی مستقل جزیره نگین خارج از شهر این پیام اعلام شد که دولت برای رفاه مردم و توسعه کسب و کار در بوشهر تلاش می‌کنند.

اسلامی ادامه داد:‌ پس کرانه ۴۰۰ هکتاری بندر بوشهر کسب و کارهای متعددی را می‌تواند در خود جای دهد و بندر بوشهری دیگر را متولد می‌کند.

وی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در توسعه زیرساخت‌ها ضروری است، گفت: توسعه نباید منتظر منابع محدود دولتی باشد و افتتاح اسکله ۵۰ هزار تنی جزیره نگین کارکرد حضور بخش خصوصی را نشان می‌دهد و با همت بنیاد مستضعفان امروز شاهد این تحقق بوده‌ایم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه اتصال ریلی بوشهر به شبکه راه‌آهنی سراسری در دستور کار دولت قرار گرفت،‌گفت:‌ دو ماه پیش کلنگ این پروژه زمین زده شد که البته در شب بود و ما هم گفتیم کلنگ نزنید که پروژه سنگین می‌شود، اما به هر حال این کار انجام شد و امیدوارم این پروژه زودتر انجام شود.

اسلامی با اشاره به افتتاح جزیره نگین و پس کرانه ۴۰۰ هکتاری بندر گفت:‌جهت‌گیری تخصصی برای پس کرانه این بندر از نظر کسب و کارهای نوین باید، به گونه‌ای باشد که اشتغال پایدار و تولید با ارزش افزوده بالا ایجاد کند.

انتهای پیام/ب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *