آمار پایین خرید مصرف‌کنندگان از رشد کم اقتصادی آمریکا خبر می دهد

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، آمارهای رسمی نشان می‌دهد درآمد شهروندان آمریکایی در ماه ژانویه برای نخستین بار طی ۳ سال گذشته کاهش یافته است.

از طرف دیگر شاخص خرید مصرف کننده نیز در ماه دسامبر به کمترین میزان از سال ۲۰۰۹ تا کنون رسیده و همین امر اقتصاد آمریکا را در مسیر رشد اقتصادی ضعیف در سه ماهه نخست سال جاری قرار داده است.

البته کار به اینجا ختم نمی‌شود چرا که آمارهایی که روز جمعه منتشر شده نشان ‌می دهد فعالیت کارخانه‌ها در آمریکا در ماه فوریه به کمترین میزان در دو سال گذشته کاهش یافته است.

تولید کنندگان آمریکایی اعلام کرده‌اند که دریافت سفارش و استخدام کارگر کاهش قابل توجهی را تجربه کرده است.

با کمرنگ شدن تأثیر بسته ۱٫۵ تریلیون دلاری کاهش دریافت مالیات در کنار افزایش هزینه کرد دولتی رشد اقتصادی آمریکا در حال از دست دادن سرعت خود است.

جنگ تجاری با چین و دیگر کشورهای جهان در کنار افزایش نرخ بهره و کاهش رشد اقتصادی جهان به همراه سایه مبهم خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، چشم انداز آینده اقتصادی جهان و آمریکا را تیره و تار کرده است.

اریک وینوگارد، کارشناس ارشد اقتصادی در موسسه AllianceBernstein  نیوریوک می گوید: کاهش نسبی رشد اقتصادی محتمل‌ترین مسیر برای سال ۲۰۱۹ در آمریکا است و ما حداقل تا نیمه دوم سال جاری نباید انتظار اقدامی از سوی بانک مرکزی فدرال آمریکا داشته باشیم.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *