تولید ۸۴۵ میلیون متر مکعب گاز غنی در سال ۹۶

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس براساس اطلاعات منتشر شده توسط سازمان برنامه و بودجه در سال ۹۵ روزانه ۷۷۹ میلیون متر مکعب گاز غنی و ۵۶۵ میلیون متر مکعب گاز شیرین در کشور تولید شده است.

این گزارش حاکی است براساس اهداف کمی سال ۹۶ قرار بود تا تولید گاز غنی به ۱۰۰۰ میلیون متر مکعب در روز و همچنین تولید گاز شیرین در پالایشگاه ها نیز به میزان ۷۴۶٫۳ میلیون متر مکعب در روز برسد.

اما این هدف کمی به صورت کامل محقق نشد و روزانه ۸۴۵٫۸ میلیون متر مکعب گاز غنی و ۵۷۶ میلیون متر مکعب در روز گاز شیرین در سال ۹۶ تولید شد. در واقع، در تولید گاز غنی ۸۴٫۵۸ درصد برنامه محقق شده و در تولید گاز شیرین نیز ۷۷٫۲۶ درصد از این برنامه محقق شده است.

سازمان برنامه و بودجه اعلام کرده است که عدم تحقق کامل این  هدف کمی در تولید گاز غنی به دلیل نداشتن پیش بینی واقع بینانه از تولید گاز غنی در سال ۹۶ بوده است و در نتیجه، هدف کمی در نظر گرفته شده برای تولید گاز شیرین نیز محقق نشده است.

به گزارش فارس، یکی از نکات قابل تامل گزارش سازمان برنامه و بودجه، افزایش حدود ۱۲ میلیون متر مکعبی تولید گاز شیرین علی رغم افزایش حدود ۶۷ میلیون متر مکعبی تولید گاز غنی در سال ۹۶ بوده است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *