معادن کشور طی ۴ سال به شبکه ریلی وصل می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مازیار یزدانی در حاشیه بازدید از ایستگاه راه‌آهن در حال ساخت اسفراین بیان کرد: در همین چارچوب ساخت ایستگاه جدید راه‌آهن اسفراین در کنار مجتمع فولاد سبزوار واقع در شهرستان جوین در غرب خراسان رضوی با اجرای ۱۱۱ کیلومتر خطوط فرعی حمل بار تا پایان امسال انجام می‌شود.

وی ادامه داد: ساخت خطوط ریلی حومه‌ای و افزایش آنها به دو تا چهار خط راه‌آهن در اطراف کلانشهرهای تهران، مشهد، اهواز و شیراز نیز در دستور کار است؛ بر این اساس تاکنون اقداماتی جدی در تهران انجام شده و تا پایان امسال خطوط ریلی حومه ای تهران – هشتگرد، گرمسار – هشتگرد و تهران – اسلام شهر به بهره‌برداری می‌رسد.

معاون راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران به ساخت خطوط ریلی دوم برای افزایش ظرفیت حمل و نقل راه‌آهن کشور اشاره و بیان کرد: امیدواریم امسال خط دوم مسیر ریلی و پررفت و آمد بافت – زرین شهر که حمل بار در آن انجام می شود نیز بهره‌برداری شود در این چارچوب خطوط دوم راه‌آهن در مسیر ریلی طبس و قزوین – زنجان نیز تا سال آتی ساخته می‌شود.

وی تراکت‌بندی، سیگنالینگ و علائمی کردن خطوط ریلی را دیگر پروژه زیربنایی راه آهن ذکر کرد و افزود: این مهم امسال در محدوده راه‌آهن بافت تا بندرعباس، تهران – قم و خطوط ریلی حومه ای و دو خطی کشور اجرا می‌شود.

یزدانی افزود: پیش از این علائمی‌کردن خطوط راه آهن در مسیر تهران – مشهد انجام شده و با اجرای آن در سایر خطوط ریل کشور امکان سیر بیش از یک قطار در محدوده بین دو ایستگاه فراهم می شود.

وی در ادامه اتصال شبکه ریلی ایران به مرزهای بین المللی را از دیگر سرفصل‌های فعالیت راه آهن اعلام و بیان کرد: اتصال راه‌آهن ایران به افغانستان از طریق مسیر ریلی خواف – هرات طی ماه‌های آینده انجام می‌ شود؛ عملیات اتصال ریلی ایران از مرز شلمچه به راه آهن عراق هم از طریق یک پل و ساخت خط‌آهن شلمچه – بصره امسال آغاز می‌شود.

بنابراین گزارش مجتمع فولاد سبزوار در بخش عطاملک شهرستان جوین قرار دارد، ایستگاه جدید راه‌آهن اسفراین در فاصله پنج کیلومتری از ایستگاه قبلی در مجاورت شهر حکم آباد و مجتمع فولاد سبزوار ساخته می شود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *