کاهش ۲.۵ دلاری قیمت طلا با سیگنال رئیس بانک مرکزی آمریکا

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، امروز در بازارهای جهانی قیمت طلا ۲٫۵ دلار افزایش یافت و هر اونس از این فلز گرانبها به قیمت ۱۲۶۵ دلار و ۱۰ سنت معامله شد.

 خبرگزاری رویترز نوشت افزایش ارزش دلار به بیشترین میزان ۱۱ ماه گذشته باعث شد قیمت فلز زرد امروز روند کاهشی داشته باشد البته تشدید جنگ تجاری بین آمریکا و چین مانع از افت بیشتر قیمت طلا شد.

قیمت طلا معمولاً با ارزش دلار رابطه عکس دارد چرا که کاهش ارزش دلار این فلز را برای صاحبان دیگر ارزها گران‌تر می‌سازد. بنابراین تقاضا کاهش یافته و قیمت طلا نیز پایین می‌آید.

از سوی دیگر ارزش فلز پلاتینوم نیز که معمولاً  بازار موازی با طلا دارد نیز امروز تحت تأثیر تنش‌های تجاری آمریکا و چین به کمترین میزان ۲٫۵ سال گذشته رسید.

عامل دیگری که امروز در کاهش قیمت طلا نقش داشت اعلام جرومی پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا مبنی بر حفظ روند سرعت افزایش نرخ بهره در این کشور بود.

افزایش نرخ بهره معمولاً به افزایش ارزش دلار و متعاقب آن کاهش قیمت طلا منجر می‌شود.در شرایط نرخ بهره بالا معمولاً سرمایه‌گذاری روی طلا کمتر می‌شود.

امروز قیمت طلا در کمترین زمان ۱۲۶۰ دلار و ۸۰ سنت و در بیشترین زمان ۱۲۶۷ دلار و ۳۰ سنت معامله شد.

قیمت امروز این فلز گرانبها نسبت به یک ماه گذشته ۲۵ دلار کاهش داشت اما نسبت به یک سال گذشته با ۱۸٫۸ دلار افزایش مواجه شد.

امروز فلزات گرانبهای پلاتینیوم و پالادیوم کاهش‌هایی به ترتیب ۶ و ۴ دلار را تجربه کردند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *