تنش تجاری بین چین و آمریکا همه بازارهای بزرگ مالی را به هم می‌ریزد

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از CNBC، هارن‌شاه، مدیرعامل و رئیس بخش سرمایه‌گذاری شرکت مشاوره‌ای تائوروس ولث، طی مصاحبه‌ای، گفت: بالا گرفتن تنش تجاری بین چین و آمریکا به نفع هیچ کس نیست.

وی گفت: البته هنوز دو هفته تا تاریخ ۶ جولای و آغاز جنگ تجاری و اعمال تعرفه‌ها از سوی آمریکا زمان باقی است و تشدید این تنش نه به نفع آمریکاست و نه به نفع چین است. من امیدوارم که دو طرف از تکنیک‌های مذاکره به جای اقدام عملی علیه یکدیگر استفاده کنند. 

وی تأکید کرد: در صورتی که این مسأله اتفاق نیفتد و یا مذاکرات شکست بخورد ما شاهد متضرر شدن جدی بازارهای مالی جهان و نه فقط آسیا خواهیم بود.

هارن‌شاه‌، گفت: من فکر می‌کنم به طور قطع سرمایه‌داران پول خود را از بازارهای مالی خارج خواهند کرد. ما همین روند را طی هفته‌های گذشته شاهد بوده‌ایم و شما شاهد خروج پول از بازارهای مالی در آمریکای لاتین، ترکیه و آسیا بوده‌اید.

این کارشناس اقتصادی معتقد است، تا زمانی که زمزمه تشدید تنش‌های تجاری بین چین ‌و آمریکا وجود دارد سرمایه‌داران به دنبال خروج از بازارهای مالی خواهند بود.

وی می‌گوید: در شرایط کنونی که بازارهای مالی در سال جاری روند مطلوبی را طی نکرده‌اند به طور قطع از تشدید تنش‌های تجاری آسیب خواهند دید. شاید اگر بازارها در شرایط مطلوب خود بودند می‌توانستند در این زمینه مقاومت کنند اما سال جاری، سال خوبی برای بازارهای مالی نبوده است. طی شش ماه گذشته بازارهای مالی نوسانات جدی را تجربه کردند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *