پول گندم‌کاران در دو قسط پرداخت می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران؛ یزدان سیف افزود: پیش‌‎‌بینی می‌کنیم، امسال حدود ۱۰ تا ۱۰٫۵ میلیون تن گندم از کشاورزان سراسر کشور خریداری شود؛ البته تولید گندم در کشور بیشتر از این مقدار خواهد بود که بخشی برای مصارف کشاورزان و تأمین بذر استفاده می‌شود.

سیف اظهار کرد: میزان گندم خریداری شده تا این موقع از فصل برابر رقمی است که در سال‌های گذشته در همین مقطع زمانی خریداری شده بود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در مورد پول گندم‌های کشاورزان عنوان کرد: تولید گندم که آرزوی دیرینه مسئولان بوده، با لطف خداوند، زحمت کشاورزان و سیاستگذاری وزارت جهاد کشاورزی اتفاق افتاده و در مجموعه‌ دولت تلاش می‌شود تا پول گندم‌ها به‌موقع پرداخت شود که ما توانسته‌ایم، قسط اول خرید گندم را که رقمی برابر ۱۰۰۰ میلیارد تومان است، به کشاورزانی که گندم را تحویل داده و اطلاعاتشان در سامانه‌ بانک کشاورزی ثبت شده، پرداخت کنیم.
سیف با اشاره به این‌که اطّلاعات برخی کشاورزان به دلیل مغایرت‌ها در سامانه‌ی پهنه‌بندی عملاً در سامانه‌ی بانک کشاورزی ثبت نشده، از کشاورزان و عوامل خرید تضمینی خواست تا اقدام لازم برای رفع مشکلات انجام شود، تا کشاورزان عزیز زودتر به منابع مالی خود برسند.

در زمینه‌ی پرداخت پول گندم‌کاران برنامه‌ریزی شده است تا قسط اول (۵۰ درصد) در زمان تحویل گندم و ثبت در سامانه و ۵۰ درصد دوم را ظرف ۴۵ روز تا دو ماه پرداخت کنیم.

انتهای پیام/ب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *