هشدار صندوق بین‌المللی پول به آمریکا برای اعمال تعرفه برای واردات فولاد و آلومینیوم

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از اسپوتنیک، پس از آنکه ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا برای واردات فولاد و آلومینیوم از چین تعرفه تعیین کرد، صندوق بین‌المللی پول برای این اقدام ترامپ هشدار داد.

رایس سخنگوی صندوق بین‌المللی پول طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد اعمال تعرفه از سوی آمریکا برای فولاد و آلومینیوم از چین نه تنها به اقتصاد آمریکا بلکه به اقتصاد دیگر کشورها هم آسیب خواهد رساند. محدودیت واردات آلومینیوم و فولاد می‌تواند برای فعالیت‌های اقتصادی که زیرساخت آنها با این فلزات با ارزش است آسیب برساند. 

رایس همچنین نگرانی خود را نسبت به اعمال تعرفه از سوی آمریکا اعلام کرد و گفت احتمال دارد دیگر کشورها هم برای تلافی این اقدام دست به محدودیت‌های وارداتی بزنند. 

رایس تأکید کرد: به جای این اقدام نسنجیده،‌ آمریکا و شرکایش باید برای رفع موانع تجاری با همدیگر کار کنند تا مخالفت‌های تجاری خود را در این زمینه بدون نیاز به اقدامات اضطراری برطرف کنند. 

ترامپ روز پنج‌شنبه اعلام کرد که آمریکا تحت‌تأثیر تجارت‌های دوجانبه دیگر کشورها قرار گرفته و نتیجه منفی برای این کشور داشته است، بنابراین از هفته آینده برای واردات فولاد ۲۵ درصد و برای آلومینیوم  ۱۰ درصد تعرفه تعیین کرد. 

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *