قیمت نفت افزایش یافت/ پیش‌بینی‌های متفاوت در باره قیمت نفت در سال ۲۰۱۸

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت برنت با ۵۸ سنت افزایش نسبت به روز گذشته به قیمت ۶۹ دلار و ۴۷ سنت معامله شد قیمت نفت وست‌تگزاس آمریکا هم رشد  ۸۰ سنتی داشت وهر بشکه از این نفت خام به قیمت ۶۵ دلار و ۳۳ سنت به فروش رفت.

خبرگزاری رویترز، می‌نویسد قیمت نفت خام روز پنج‌شنبه پس از آنکه بررسی‌ها نشان داد پایبندی اعضای کشورهای اوپک به تعهداتشان کامل پایبند بوده‌اند علیرغم افزایش تولید نفت آمریکا به ۱۰ میلیون بشکه در روز برای نخستین بار از سال ۱۹۷۰ تاکنون افزایش یافت.

رئیس گروه سرمایه‌گذاری لندن اعلام کرد من فکر نمی‌کنم این وضعیت پایدار باشد اما فکر می‌کنم با تلاش سرمایه‌گذاران برای سودگیری از بازار دوباره قیمت کاهش یابد.

در این میان گلدمن سچز پیش‌بینی سه ماهه خود از قیمت نفت برنت را از ۶۲ دلار به ۷۵ دلار افزایش داد همچنین پیش‌بینی ۶ ماهه خود را از ۷۵ دلار پیشین به ۸۲٫۵ دلار رساند.

بر اساس آمار اطلاعات انرژی آمریکا، نظرخواهی‌های رویترز هم روز چهارشنبه نشان داد که قیمت نفت بعید است در سال ۲۰۱۸ فراتر از ۷۰ دلار در هر بشکه برسد. با این فرض که رقابت شدیدی بین کشورهای اوپک و صنعت نفت شیل آمریکا وجود دارد. میزان تولید نفت خام آمریکا در ماه نوامبر از ۱۰ میلیون بشکه در روز برای نخستین بار از  سال ۱۹۷۰ تاکنون فراتر رفت و به رکورد تاریخ این کشور نزدیک شد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *