صرفه‌جویی ۲ هزار و ۶۹۰ میلیارد تومانی از محل ایجاد پنجره حمایت‌های اجتماعی

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، سید حمید پوراصغری رئیس امور سلامت و رفاه اجتماعی سازمان برنامه و بودجه در نشست بررسی عملکرد اقتصاد مقاومتی با اشاره به اینکه با اجرای پنجره واحد حمایت‌های اجتماعی، ۲ هزار و ۶۹۰ میلیارد تومان صرفه‌جویی صورت گرفته است، اظهار داشت: هدف کلی از این پنجره تخصیص بهینه منابع عمومی، رفع همپوشانی، ارزیابی خدمات ارائه شده به نیازمندان و تسهیل در ارائه خدمات رفاه اجتماعی بوده است.

وی الزامات اجرای پروژه را ایجاد توسعه پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان دانست و افزود: با توسعه پنجره واحد درخواست کپی کارت ملی از افراد توسط دستگاه‌ها حذف خواهد شد.

رئیس امور سلامت و رفاه اجتماعی سازمان برنامه و بودجه افزود:‌اگر وزارت رفاه بتواند به درستی در این خصوص عمل کند نقصانی که در رفاه اجتماعی با آن روبرو هستیم برطرف خواهد شد.

در ادامه میدری معاون امور رفاه اجتماعی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: ۵ میلیارد تومان بودجه برای سامانه پنجره واحد حمایت‌های اجتماعی هزینه شده که یک و نیم میلیارد تومان آن برای سخت‌افزار و یک و نیم میلیارد تومان برای نرم‌افزار بوده که البته کمتر از رقم ۵ میلیارد هزینه شده است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *