نهاد جهاد سازندگی باید احیا شود

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به مشهد مقدس، سردار علیرضا افشار امروز در مراسم اختتامیه یازدهمین همایش فرهنگ و مدیریت جهادی گفت: به قول شهید بهشتی سپاه پاسداران و جهاد سازندگی دو بال انقلاب اسلامی هستند که سپاه همچنان وجود دارد و امروز امنیت کشور را مدیون اقتدار سپاه هستیم و امیدواریم نهاد جهاد سازندگی نیز احیا شود.

عضو شورای سیاست‌گذاری همایش مدیریت و فرهنگ جهادی افزود: در این همایش به جای اکتفا به مقاله، الگوهای عملی در اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی ارائه شد و در میزگردهای تخصصی استادان مربوطه به نقد و ارائه طرح‌های جدید در مدیریت فرهنگ جهادی پرداختند.

سردار افشار به طرح‌های اقتصاد مقاومتی در زمینه ایجاد گلخانه، طرح اصلاح زمین‌های شور، الگوهای موفق اشتغالزایی در بخش کشاورزی اشاره کرد و گفت: این طرح‌ها قابلیت اجرا در سراسر کشور پیدا می‌کند.

وی همچنین ادامه داد: همانطور که شهید کاوه در ابتدای انقلاب در سن جوانی از فرماندهی یک گردان شروع کرد اما چون به نیروی جوانان اعتقاد داشتند مسئولیت‌های بیشتری به او واگذار شد و در نهایت فرماندهی لشکر به ایشان محول شد و امروز نیز باید به نسل جوان اعتماد کنیم.

عضو شورای سیاست‌گذاری همایش مدیریت و فرهنگ جهادی گفت:‌برای ترویج فرهنگ جهادی نیاز به تبلیغات ندارد بلکه باید الگوهای عملی به مردم ارائه شود. 

سردار افشار گفت: نهاد مردمی جهاد سازندگی می‌تواند به عنوان واسط بین مردم به عنوان نیروهای عملی در مدیریت کشور و نیازهای کشور نقش ایفا کنند و مدیریت جهادی را به مناطق عملیاتی در سطح روستاها و با محوریت جوانان سوق دهیم.

وی در پایان با اشاره به اینکه در هیأت اندیشه‌ورزی سپاه پاسداران مشغول است، ادامه داد: از مدیران جهادگر می خواهیم طرح‌های عملی خود را برای اجرا به این هیأت پیشنهاد کنند.

در این همایش پیمان فلسفی دبیر اجرایی همایش نیز گفت: ۱۰۵۹ نفر شرکت‌کننده در این همایش شامل ۲۶۵ مدیر استانی، ۱۸ رئیس سازمان جهاد کشاورزی، رئیس سازمان دامپزشکی کشور و ۳۰ نفر از مسئولان حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان‌های جهاد کشاورزی، ۶۳ نفر از اعضای کانون جهادگران، ۲۰ نفر از اعضای کانون سنگرسازان، ۸۰ نفر اعضای شوراها و کمیته فرهنگی و ۱۶۰ شرکت‌کننده در نمایشگاه جنبی از سراسر کشور در این همایش شرکت کردند که ۷۰ درصد طرح‌های ارائه شده توسط بخش خصوصی و بقیه توسط دولت ارائه شده است.

وی افزود: همچنین ۳۱۰ نفر از نیروهای تازه استخدام شده در وزارت جهاد کشاورزی در این همایش حضور دارند تا از تجربه مدیریت فرهنگ جهادی از پیشکسوتان جهادگر و الگوهای عملی استفاده کنند.

انتهای پیام/ک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *